Історія закладу Комунальне некомерційне підприємство « Коломийський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Коломийської районної ради»
Історія нашого закладу бере свій початок з 02.02.2014 року,коли відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки « Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» та згідно розпоряджень Івано-Франківської обласної державнеої адміністрації від 04.10.2012р. №722 « Про реалізацію в області соціальних ініціатив Президента України», від 25.02.13р. №103 «Про регіональний план дій щодо впровадження Програми економічних реформ», та розпорядження Коломийської районної державної адміністрації від 25.03.13 № 194 « Про районний план дій на 2013 рік, щодо впровадження Програми економічних реформ». Коломийська районна рада шостого демократичного скликання від 06.06.13р. №397-XV/13 прийняла рішення про створення Комунального закладу Коломийської районної ради «Коломийський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та затверджено Статут закладу.

Заклад розпочав функціонувати з 02.02.2014 року.

Рішенням сесії Коломийської районної ради від 22.10.2013р. №469-XVIII/13 затверджено структуру закладу , яка визначила:

  • Керівний склад центру,
  • Інформаційно-аналітичний кабінет
  • Інший адміністративно-управлінський та допоміжний персонал
  • Лікувально-профілактичні підрозділи (АЗПСМ та ФАПи).

Відповідно до структури в заклад увійшли 22 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та 47 фельдшерсько-акушерських пунктів.
Цим же рішенням «Коломийська районна рада затвердила план дій, щодо амбулаторій ЗПСМ, які передбачалося утворити шляхом реорганізації ФАПів сс.Воскресинці, Корнич, Мишин, Рунгури з 2015 року.

На виконання рішення від 22.10.2013 року №469-XVIII/13 Коломийська районна рада від 23.12.2014р. № 668-XXXI/14 прийняла рішення про реорганізацію ФАПу с.Воскресинці в амбулаторію ЗПСМ.

Катастрофічний стан здоров’я населення України, низька якість та ефективність надання медичних послуг, неефективне витрачання бюджетних коштів ( гроші йдуть не за пацієнтом, а за інфраструктурою) зумовило Уряд України, Верховну раду України до проведення кардинальних змін системи охорони здоров’я шляхом запровадження медичної реформи.

Основними завданнями надання медичної реформи на первинному рівні надання медичної допомоги є:

  • Безоплатне надання первинної медичної допомоги , в т.ч. паліативної допомоги;
  • Надання основних видів амбулаторних послуг за направленням лікаря первинної медичної допомоги;
  • Надання основних видів стаціонарної медичної допомоги за направленням лікаря первинної медичної допомоги;
  • Відшкодування через механізм реамбурсації лікарських засобів, які внесені до національного переліку основних лікарських засобів;
  • Автомізація закладів охорони здоров’я;
  • Запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом».

Створення сучасної системи управління медичною інформацією.

На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та звернення закладу Коломийська районна рада прийняла рішення про реорганізацію КЗ КРР «КРЦ ПМСД» шляхом перетворення в КНП «КРЦ ПМСД КРР», що є умовою подальших відносин з НСЗУ , затвердила Статут та фінансовий план підприємства.

Обрано медичну інформаційну систему Helsi, в якій зареєстровано підприємство, керівник, підписано договір на безкоштовне користування базовим функціоналом.

Кожний із лікарів відповідно до чинного законодавства отримав електронний цифровий підпис , їх внесено в медичну інформаційну систему, що надало можливість заключення декларацій з пацієнтами.

Умовою надання первинної медичної допомоги в перетвореному підприємстві є отримання нової ліцензії на медичну практику. Відповідно до наказу МОЗ від 06.12.2018р. № 2269 затверджена ліцензія для підприємства на проведення господарчої діяльності з медичної практики.

Невід’ємною частиною підписання декларацій є забезпечення кожного лікаря комп’ютерним обладнанням, підведення мережі інтернет до кожної амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, де працюють лікарі та до фельдшерсько –акушерських пунктів, що зроблено впродовж 2017-2018 років.

На виконання спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства регіонального розвитку, житлово-комунального господарства України від 06.02.2018р. № 178 /24 підприємством підготовлено проект Плану формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги. Розпорядженнями Коломийської РДА та Івано-Франківської ОДА затверджено План спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в Коломийському районі.
В кожній із амбулаторій загальної практики-сімейної медицини організовано роботу «Чергового кабінету» для надання невідкладної медичної допомоги з 16-20год, що є умовою договору з Національною службою здоров’я України.

Надання первинної медичної допомоги відбувається в селах та селищах району відповідно до розгалуженої структури лікувально- профілактичних підрозділів, що включає 18 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 27 фельдшерсько-акушерських пунктів, зокрема:

В Коломийському районі 11 АЗПСМ і 16 ФАПів;
В Печеніжинській ОТГ 3 АЗПСМ і 6 ФАПів;
В П’ядицій ОТГ 3 АЗПСМ і 1 ФАП;
Коршівській ОТГ 1 АЗПСМ та 4 ФАПи.

Первинна медична допомога в закладах, що розміщені на території ОТГ надається за Договором «Про забезпечення надання первинної медичної допомоги населенню, що постійно проживає , або перебуває на території об’єднаної територіальної громади та управлінням закладами охорони здоровя».

Кадровий потенціал підприємства складає 50 – лікарів:
Керівний склад – 3
Лікарі ЗПСМ – 37
Лікарі терапевти -2
Лікарі педіатри -3
Декретна відпустка – 5

На виконання Національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» станом на 18.02.2019 рік підписано 53759 декларацій з пацієнтами, що складає 69,1 % від 77746 чол статистично прикріпленого населення району.

На виконання Закону України від 14.11.2017 р. № 2206 –VIII «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільскій місцевості» за кошти державного бюджету та 10% до фінансування з місцевих бюджетів Коломийського району буде збудовано центри амбулаторій загальної практики –сімейної медицини, зокрема в селищі Печеніжин та селах Пядики, Коршів, Корнич.

Над чим треба працювати:

Поповнення матеріально-технічної бази лікувально- профілактичних закладів відповідно до табеля оснащення.

Залучення коштів на проведення капітальних та поточних ремонтів амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів.
Запровадження «телемедицини» в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини, що дозволить швидке консультування, своєчасне встановлення діагнозів та якісне лікування хворих.

Продовження формування медичного сервісу, для зменшення кількості паперової документації , шляхом запровадження електронного рецепту, електронної амбулаторної карти пацієнта та електронного листка непрацездатності.